Najnowsze zdjŕcia
w galerii
Ostatnie
osi▒gniŕcia

DRZWI OTWARTE II LO - TAK BYŁOdata dodania: 2012-04-03

Padaj─ůcy ┼Ťnieg i silny wiatr nie zniech─Öci┼éy gimnazjalistów do udzia┼éu w Drzwiach Otwartych II Liceum w Chojnicach, które odby┼éy si─Ö w sobot─Ö 31. marca. Zainteresowani uczniowie wraz z rodzicami mieli okazj─Ö uczestniczy─ç w spotkaniu z dyrektor szko┼éy Mari─ů Kallas, która przedstawi┼éa ofert─Ö edukacyjn─ů liceum. M┼éodzie┼╝ pozna┼éa równie┼╝ przysz┼éych wychowawców klas pierwszych.  Zaprezentowano ponadto krótki film przygotowany przez uczniów II LO, ukazuj─ůcy ┼╝ycie codzienne w „Dwójce".


W programie nie zabrak┼éo zwiedzania szko┼éy i spotka┼ä z nauczycielami.  We wszystkich klasach na gimnazjalistów czeka┼éy specjalnie przygotowane prezentacje dotycz─ůce nauczanych przedmiotów i kó┼é zainteresowa┼ä.  Starsze kole┼╝anki i koledzy ch─Ötnie odpowiadali na wszelkie pytania dotycz─ůce nauki w II LO.


Szczególnym zainteresowaniem gimnazjalistów cieszy┼éy si─Ö prezentacje przygotowane przez uczestników projektów unijnych.

Uczniowie bior─ůcy udzia┼é w projekcie  eMatematyk@  pokazali stron─Ö internetow─ů z samodzielnie opracowanym interaktywnym kursem matematyki.
W  sali fizycznej  uczniowie przeprowadzili do┼Ťwiadczenia  z elektrostatyki, optyki, termodynamiki pr─ůdu sta┼éego, magnetyzmu i hydrostatyki. Du┼╝ym zainteresowaniem cieszy┼é si─Ö „lewitron", w ca┼éo┼Ťci samodzielnie wykonany przez jednego z uczniów.
W pracowni chemicznej odby┼éa si─Ö prezentacja zjawiskowych reakcji chemicznych. Szczególn─ů uwag─Ö skupi┼éo na sobie do┼Ťwiadczenie polegaj─ůce na stworzeniu sztucznej krwi, która wykorzystywana jest w filmach.
M┼éodzie┼╝ bior─ůca udzia┼é w projekcie z biologii przedstawi┼éa niezwykle ciekaw─ů prezentacj─Ö o chorobach nowotworowych i ich skutkach.
W salach j─Özyków obcych gimnazjali┼Ťci ┼Ťmia┼éo odpowiadali na pytania angloj─Özycznego quizu, s┼éuchali niemieckich piosenek i ch─Ötnie powtarzali „Bonjur" na┼Ťladuj─ůc francuski akcent.
Dla m┼éodzie┼╝y, która pochodzi z daleka i planuje nauk─Ö w  II LO, zorganizowano spotkanie z przedstawicielem Powiatowej Bursy Dla M┼éodzie┼╝y Szkolnej w Chojnicach.


Drzwi Otwarte cieszy┼éy si─Ö du┼╝ym zainteresowaniem gimnazjalistów, wszyscy otrzymali informatory i po egzemplarzu szkolnej gazetki „┼Üwi─Ötope┼éek". Ca┼éemu wydarzeniu towarzyszy┼éa niezwykle przyjazna atmosfera, a na zwiedzaj─ůcych czeka┼é s┼éodki pocz─Östunek.

Aleksandra Erdmańczyk

GALERIA ZDJ─ś─ć

Yo-asia
Wtorek, 03 Kwiecie˝ 2012, godzina 15:12

Świetny filmik, gratuluję Producentom i wszystkim, które przyczyniły się do jego powstania!:) Aż chciałoby się wrócić do \"Dwójki\"...