Najnowsze zdjęcia
w galerii
Ostatnie
osiągnięcia

DRZWI OTWARTE II LO - TAK BYŁOdata dodania: 2012-04-03

Padający śnieg i silny wiatr nie zniechęciły gimnazjalistów do udziału w Drzwiach Otwartych II Liceum w Chojnicach, które odbyły się w sobotę 31. marca. Zainteresowani uczniowie wraz z rodzicami mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z dyrektor szkoły Marią Kallas, która przedstawiła ofertę edukacyjną liceum. Młodzież poznała również przyszłych wychowawców klas pierwszych.  Zaprezentowano ponadto krótki film przygotowany przez uczniów II LO, ukazujący życie codzienne w „Dwójce".


W programie nie zabrakło zwiedzania szkoły i spotkań z nauczycielami.  We wszystkich klasach na gimnazjalistów czekały specjalnie przygotowane prezentacje dotyczące nauczanych przedmiotów i kół zainteresowań.  Starsze koleżanki i koledzy chętnie odpowiadali na wszelkie pytania dotyczące nauki w II LO.


Szczególnym zainteresowaniem gimnazjalistów cieszyły się prezentacje przygotowane przez uczestników projektów unijnych.

Uczniowie biorący udział w projekcie  eMatematyk@  pokazali stronę internetową z samodzielnie opracowanym interaktywnym kursem matematyki.
W  sali fizycznej  uczniowie przeprowadzili doświadczenia  z elektrostatyki, optyki, termodynamiki prądu stałego, magnetyzmu i hydrostatyki. Dużym zainteresowaniem cieszył się „lewitron", w całości samodzielnie wykonany przez jednego z uczniów.
W pracowni chemicznej odbyła się prezentacja zjawiskowych reakcji chemicznych. Szczególną uwagę skupiło na sobie doświadczenie polegające na stworzeniu sztucznej krwi, która wykorzystywana jest w filmach.
Młodzież biorąca udział w projekcie z biologii przedstawiła niezwykle ciekawą prezentację o chorobach nowotworowych i ich skutkach.
W salach języków obcych gimnazjaliści śmiało odpowiadali na pytania anglojęzycznego quizu, słuchali niemieckich piosenek i chętnie powtarzali „Bonjur" naśladując francuski akcent.
Dla młodzieży, która pochodzi z daleka i planuje naukę w  II LO, zorganizowano spotkanie z przedstawicielem Powiatowej Bursy Dla Młodzieży Szkolnej w Chojnicach.


Drzwi Otwarte cieszyły się dużym zainteresowaniem gimnazjalistów, wszyscy otrzymali informatory i po egzemplarzu szkolnej gazetki „Świętopełek". Całemu wydarzeniu towarzyszyła niezwykle przyjazna atmosfera, a na zwiedzających czekał słodki poczęstunek.

Aleksandra Erdmańczyk

GALERIA ZDJĘĆ

Yo-asia
Wtorek, 03 Kwiecień 2012, godzina 15:12

Świetny filmik, gratuluję Producentom i wszystkim, które przyczyniły się do jego powstania!:) Aż chciałoby się wrócić do \"Dwójki\"...