Najnowsze zdjŕcia
w galerii
Ostatnie
osi▒gniŕcia

II LO wysoko w rankingu Rzeczpospolitejdata dodania: 2012-03-28

19. miejsce w województwie pomorskim i 288. w kraju - to wynik II LO w Chojnicach w Ogólnopolskim Rankingu Szkó┼é Ponadgimnazjalnych 2012.

Tradycyjnie nasze liceum znalaz┼éo si─Ö w presti┼╝owym rankingu najlepszych szkó┼é w Polsce. Ranking Szkó┼é Ponadgimnazjalnych przygotowa┼éy, jak co roku, redakcja Rzeczpospolitej i wydawnictwo Perspektywy.

„Nowy Ogólniak" jest najlepszym liceum z naszego regionu. Zaj─Öli┼Ťmy tym razem 19. miejsce w┼Ťród 50 najlepszych szkó┼é województwa pomorskiego, a przegoni┼éy nas licea z Trójmiasta, ze S┼éupska, z Rumi i Starogardu Gda┼äskiego.

Jednak ju┼╝ w rankingu ogólnopolskim „Dwójka" to jedyne liceum reprezentuj─ůce nasz region. W┼Ťród 500 najlepszych liceów w Polsce zajmujemy 288. miejsce. Jest to dla nas du┼╝y sukces, tym wi─Ökszy, ┼╝e oceniaj─ůc szko┼éy brano pod uwag─Ö nie tylko sukcesy uczniów w olimpiadach przedmiotowych, ale tak┼╝e wyniki matur z przedmiotów obowi─ůzkowych i dodatkowych oraz opini─Ö o uczniach szko┼éy wyra┼╝on─ů przez kadr─Ö akademick─ů.