Najnowsze zdjŕcia
w galerii
Ostatnie
osi▒gniŕcia

LOSY ABSOLWENTÓW 2010data dodania: 2011-03-10

Chocia┼╝ opu┼Ťcili ju┼╝ mury naszej szko┼éy, nasi absolwenci s─ů dla nas bardzo wa┼╝ni. Za badanie ich dalszych losów odpowiedzialni s─ů wychowawcy poszczególnych klas. To w┼éa┼Ťnie dzi─Öki ich staraniom mo┼╝liwe jest przygotowanie wykresów i zestawie┼ä przedstwiaj─ůcych kierunki studiów i uczelnie, na których obecnie studiuj─ů nasi byli uczniowie.

To dane bardzo wa┼╝ne dla ca┼éej spo┼éeczno┼Ťci szkolnej - dzi─Öki nim wiemy, czy wybrane studia odpowiadaj─ů zainteresowaniom naszych absolwentów i czy s─ů adekwatne do profilu klasy, do której ucz─Öszczali w liceum.

Wiemy, ┼╝e 142 absolwentów z rocznika 2010 kontynuuje nauk─Ö na studiach wy┼╝szych: 43% na uniwersytetach, 36 % na uczelniach technicznych, 8% na uczelniach medycznych , nieca┼ée 4% na uczelniach ekonomicznych, a 9% na pozosta┼éych uczelniach - w tym 3 osoby studiuj─ů na uczelniach zagranicznych - w Anglii i w Stanach Zjednoczonych.


Je┼Ťli chodzi o uniwersytety, to w┼Ťród uczniów klasy "a" zdecydowa┼éo si─Ö na nie a┼╝ 17 osób, które szczególnie upodoba┼éy sobie UMK i UKW, 18 reprezentantów z klasy "b" wybra┼éo UG i UMK, w┼Ťród uczniów innych klas najpopularniejszy okaza┼é si─Ö UG.


Na uczelnie techniczne decydowali si─Ö g┼éównie absolwenci z klasy "c" (27 osób), z klasy "d" (10 osób) i z klasy "e" (7 osób). Warto doda─ç, ┼╝e klasa "c" dos┼éownie opanowa┼éa Politechnik─Ö Gda┼äsk─ů - uczy si─Ö tam 19 osób z zesz┼éorocznego "mat-fizu".

Na uczelniach medycznych znalaz┼éo si─Ö 10 osób, g┼éównie z "bio-chemu".

W sumie nasi absolwenci ucz─ů si─Ö na 57 ró┼╝nych kierunkach studiów. Najpopularniejsze z nich to zarz─ůdzanie (12 osób), budownictwo (10 osób - z tego a┼╝ 9 z klasy "c"), informatyka (7 osób - zdominowana przez klas─Ö "d"). Wzi─Öcie mia┼éy równie┼╝: prawo, medycyna (tu 6 osób oczywi┼Ťcie z klasy "e"), matematyka (uwielbiana przez klasy "c" i "d"), finanse i rachunkowo┼Ť─ç, pedagogika ("humany" z klas "a" i "b"), in┼╝ynieria materia┼éowa. psychologia.


Dla obecnych uczniów zaprezentowane zestawienia mog─ů sta─ç si─Ö skarbnic─ů pomys┼éów na przysz┼éo┼Ť─ç i motywacj─ů do dalszej intensywnej nauki.

Dzi─Ökujemy zatem wszystkim absolwentom za udzielone informacje!