Najnowsze zdjęcia
w galerii
Ostatnie
osiągnięcia

Pożegnanie trzecioklasistówdata dodania: 2009-04-27

Piątek 24.04.2009 r. był zakończeniem pewnego etapu w życiu naszej szkoły oraz w życiu jej najstarszych uczniów. To właśnie tego dnia pożegnaliśmy rocznik 90'. Zacznijmy od początku... Sala Chojnickiego Domu Kultury wypełniona była tego dnia od godziny 10.00 po same brzegi. Można było dostrzec smutek, rozrzewnienie na twarzach trzecioklasistów, wzruszenie na twarzach szanownego grona pedagogicznego oraz dumę w oczach i postawie – niestety niezbyt licznie – zgromadzonych rodziców.

Uroczystość rozpoczął przewodniczący szkoły. Wystąpił szkolny chór, następnie powstaliśmy do polskiego hymnu. Jako pierwszy głos zabrał wicestarosta Marek Szczepański, czytając list starosty Stanisława Skaji skierowany do już absolwentów II LO w Chojniach, następnie swoje przemówienia wygłaszali pani dyrektor Maria Kallas, dyrektor Aleksander Mrówczyński i inni. Po obowiązkowym i oficjalnym wstępie przeszliśmy do kolejnego etapu – wyróżnienia dla najlepszych i najbardziej zasłużonych uczniów, niemal cały czas na scenę CHDK-u powracali wychowawcy i dyrekcja, by odebrać podziękowania, kwiaty – wszystko to co pewien czas przerywane na występ chóru. Ostatnią, najważniejszą dla trzecioklasistów częścią uroczystości było wręczenie świadectw. Na scenie pojawiały się kolejno klasy od „A” do „E”, a oficjele wręczali dyplomy ukończenia klasy i zarazem szkoły. Wszystko to z ciekawym, aczkolwiek nieco przesadzonym tłem – mianowicie, projektor wyświetlał zdjęcia oraz rozmowy z uczniami klas trzecich. Absolwentom być może podobało się, miało to dla nich zapewne wartości sentymentalne, a było to spotkanie poświęcone tylko i wyłącznie im, więc z pozycji pierwszaków nie czujemy się wystarczająco kompetentni do oceny tego fragmentu imprezy pożegnalnej.

Uroczystość odbyła się w jak najlepszym smaku – było oficjalnie, ale nie zabrakło też ciepłej, miłej atmosfery. Szczerym – miejmy nadzieję – podziękowaniom nie było końca, podziękowano wszystkim, którzy na to zapracowali, a wszystkim życzono szczęścia na zbliżającej się maturze. Tak tak, trzecioklasiści – matura zbliża się wielkimi krokami, czai się tuż za drzwiami, siedzi na waszej kanapie, chowa się za biurkiem… A i tak od niej nie uciekniecie… ;)

Madzia i Kovi,
I B

Zobacz galerię zdjęć

sheldon_1988
Środa, 29 Kwiecień 2009, godzina 20:52

\"Wszystko to z ciekawym, aczkolwiek nieco przesadzonym tłem – mianowicie, projektor wyświetlał zdjęcia oraz rozmowy z uczniami klas trzecich. Absolwentom być może podobało się, miało to dla nich zapewne wartości sentymentalne, a było to spotkanie poświęcone tylko i wyłącznie im, więc z pozycji pierwszaków nie czujemy się wystarczająco kompetentni do oceny tego fragmentu imprezy pożegnalnej.\" - To nie był \"show\" dla Was, ale wydarzenie bardzo ważne dla trzecioklasistów, także nie zabierajcie głosu w tych sprawach. Poza tym, jeśli chcecie pisać newsy, wysilcie się troszkę bardziej, piszcie ciekawszym językiem.