Najnowsze zdjęcia
w galerii
Ostatnie
osiągnięcia

Rekolekcje w II LOdata dodania: 2009-04-07

W dniach od 30 marca do 1 kwietnia w parafii pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski odbyły się rekolekcje. Uczniowie II LO, ZSP nr 1 oraz ZS nr 4 mieli okazję spędzić ten czas na modlitwie, rozważaniu, słuchaniu nauk. Jednak dla niektórych te trzy dni to były po prostu wolne od szkoły...

Trwające 3 dni rekolekcje rozpoczynały się o godzinie 10.00. Na początku była krótka modlitwa, następnie ksiądz Andrzej wygłaszał ciekawe konferencje w ramach homilii. Zrozumienie omawianych tematów umożliwiały przytaczane przez księdza liczne przykłady "z życia wzięte" oraz prezentacje multimedialne. Mnie najbardziej spodobała się ta na temat świętości, dająca do zrozumienia, że każdy może być świętym, a co więcej jest do świętości powołany. O około godzinie 10.45 rozpoczynała się Msza Święta. Czynny udział w liturgii brała także młodzież z naszego liceum, śpiewająca w chórze. Wiele osób włączyło się również w sprawowanie funkcji ( czytanie Słowa Bożego, modlitwy powszechnej oraz śpiewanie psalmów). W poniedziałek uczestniczyliśmy w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Rozważania były bardzo głębokie. W międzyczasie osoby chętne mogły przystąpić do sakramentu Spowiedzi Św.

Uważam, że czas rekolekcji był wyjątkową okazją do zatrzymania się, zastanowienia nad własnym życiem oraz przygotowania na nadchodzące Święta Zmartwychwstania. Przy tej okazji życzę wszystkim wielu łask Bożych, pogody ducha oraz smacznego jajka ;).

Morela,
Świętopeł(e)k

konceptual
Niedziela, 10 Maj 2009, godzina 21:34

Dziękuję za miłe słowa. Powodzenia nigdy zbyt wiele! :D

Przy okazji, jako zakwalifikowany jako \"niewierzący\" polecam poczytać Biblię (z naciskiem na poszukiwanie informacji dotyczących tradycji - przede wszystkim Dzieje Apostolskie oraz Listy do Rzymian i Koryntian).

ciemny
Niedziela, 10 Maj 2009, godzina 20:42

Jaaaa... nie mogę...!
Nie wiem czy zauważyłeś (jeśli nie może przeczytaj jeszcze raz poniższe posty) ale zaprzeczasz sam sobie...
\"Nie wspomnę, że gubisz istotę Wielkiej Nocy i mieszasz ją - jak niestety większość społeczeństwa z tradycjami pogańskimi\" -widać, że nie mamy do czynienia z katolikiem;) Chyba, że uważasz się za wierzącego niepraktykującego, ale muszę Cię zasmucić -czegoś takiego nie ma!! Weźmy na przykład takie małżeństwo -facet mówi \"Kocham Cię, ale jestem kochający niepraktykujący, więc się nie będziemy widywać\" itd. To jest śmieszne! Gdybyś był wierzący wiedziałbyś, że wiara łączy się nieodzownie z tradycją! Wszystko-pasterka, kolacja wigilijna, śniadanie wielkanocne zawierają elementy tradycji.
\"Może, ze względu na to, że jest to szkoła \\\"otwartych umysłów\\\", elitarna i wybitna w każdym calu to powinny pojawić się tutaj również informacje o tym, jak ten czas spędzili ci \\\"inni\\\"..\" - a gdy w szkole ma miejsce karaoke albo coś to uczniowie, którzy na nim nie byli mają pisać jak spędzili ten czas -ile wypili, bądź jak to fajnie było w łóżku?? Wiem, że ciężko się pogodzić z tym, że jesteś w mniejszości -niewierzących i próbujesz ściągnąć na swoją stronę jak najwięcej ofiar...
Ty mnie pytasz gdzie jest tolerancja?? To ty jej nie masz wobec katolików -nikt z nas nie pisze nic złego o was... Pojawia się jeden artykuł napisany po \'chrześcijańsku\', a ty od razu łapiesz bulwersa i piszesz jakieś elaboraty, które nie mają sensu i jeden zaprzecza drugiemu...

Uprzejmie informuję, iż nie mam zamiaru więcej odwiedzać tej strony, ponieważ stała się \"pewnego rodzaju swoistą famfarą\".
Jako przewodniczący powinienem dawać przykład, więc proszę bardzo -LUDZIE, NIE WARTO TU WCHODZIĆ!!
Jak chcesz możesz usunąć mi konto, żeby zwolnić trochę miejsca na serwerach;P bo już i tak nie będzie potrzebne;))
Oczywiście będę przesyłał zdjęcia itp do Klaudii, gdyż takie moje zadanie, ale na tym moje powiązania z tą stroną się kończą;)

życzę Ci powodzenia (a na pewno się przyda) w dalszej drodze życia;)

morela
Środa, 06 Maj 2009, godzina 13:17

Taka jest prawda...niektórzy nie docenili wysiłku i trudu jaki był włożony w przygotowanie rekolekcji. A to przecież miało służyć temu, żeby lepiej do Świąt mógł się każdy przygotować i między innymi dlatego nie było lekcji. Oczywiście nie twierdzę, że wszyscy mają być zagorzałymi katolikami...ale jeśli ktoś się za owego uważa to również do czegoś zobowiązuje.

Nie miałam na celu nikogo deskryminować. Jeśli ktoś poczuł się urażony to z góry przepraszam ;))

konceptual
Środa, 29 Kwiecień 2009, godzina 23:04

Ciemny. Napiszę prosto i powoli, żeby było zrozumiałe. Nie każdy jest zadufany w sobie i zainteresowany tylko swoimi sprawami.

Są na świecie ludzie zainteresowani dobrem większym i ważniejszym niż czubek własnego nosa. Nie mam żadnego zysku ani korzyści z tego, co robię propagując takie poglądy ani z tego, co dopiero mogę zrobić na mocy obowiązującego prawa, żeby tych poglądów skutecznie bronić w przypadku, kiedy będzie to konieczne. Dlaczego? Ponieważ poczuwam się do odpowiedzialności za możliwość dokonania sensownych zmian i bynajmniej na pisaniu tutaj się to nie kończy.

Dodatkowo, brak bezpośredniego związku z tą czy inną szkołą lub instytucją powoduje, że moje działanie - jakiekolwiek by nie było - pozbawione jest zawiści i nie skierowane przeciw jakiejś osobie ale przeciw zachowaniom. Tyle mówisz o tolerancji i otwartości. Gdzie to jest, pytam?

Co mogę wiedzieć o istocie Wielkiej Nocy? Zapytaj o to siebie, poczytaj Biblię i sprawdź, o co tam tak rzeczywiście w tej kwestii chodzi (jeśli znajdziesz tam chociaż jedno \"jajko\" będę pełen podziwu). Nie uważam Cię za osobę posiadającą jakikolwiek autorytet, żeby prowadzić ze mną dyskusję w tym temacie.

Szacunek do Katolików mam, ale nie mam szacunku do praktyk, które mają na celu dyskryminację ludzi, którzy myślą inaczej niż Ty i Tobie podobni manifestujący to w formach różnych (począwszy od takich tekstów: \"Jednak dla niektórych te trzy dni to były po prostu wolne od szkoły...\").

Szkoda, że wcześniej nie zauważyłeś tego komentarza? Co zrobisz, usuniesz? Masz taką możliwość? :) Spróbujesz zaprezentować kolejny dowód na brak ogłady i niezręcznych prób manipulacji?

ciemny
Środa, 29 Kwiecień 2009, godzina 21:06

Konceptual --> ty z kolei nie masz szacunku dla katolików... Szkoda, że wcześniej nie zauważyłem tego komentarza...
Śmiesznym byłoby gdyby artykuł z rekolekcji napisała osoba niewierząca. Nie wiem czy tak Ci źle i tęsknisz za liceum czy poprostu nudzi Ci się, ale za wszelką cenę szukasz dziury w całym... Zajmij się proszę swoimi sprawami;)
No i ten tekst \"gubisz istotę Wielkiej Nocy\" -co Ty możesz o tym wiedzieć..!?!

Tobiaco
Wtorek, 21 Kwiecień 2009, godzina 16:57

:)

konceptual
Poniedziałek, 20 Kwiecień 2009, godzina 21:43

\"Jednak dla niektórych te trzy dni to były po prostu wolne od szkoły...\" <- przepraszam Morelko, ale chyba nie chcesz powiedzieć, że wszyscy mają być zagorzałymi katolikami, bo tak nakazuje tradycja większości? Nie masz szacunku do ludzi innych wyznań? Kreujesz obraz szkoły jakby to był tzw. \"katolik\".

Nie wspomnę, że gubisz istotę Wielkiej Nocy i mieszasz ją - jak niestety większość społeczeństwa z tradycjami pogańskimi (\"smacznego jajka\"... co ma przysłowiowy piernik do wiatraka?).

Może, ze względu na to, że jest to szkoła \"otwartych umysłów\", elitarna i wybitna w każdym calu to powinny pojawić się tutaj również informacje o tym, jak ten czas spędzili ci \"inni\"... a może szkoła jednak jest zbyt zatwardziała i dodatkowko wyznaniowa (czyt. KATOLICKA), żeby cokolwiek innego miało w niej rację bytu?

W takim przypadku można by choć udawać, że nie ulegamy stereotypom i nie umieszczać wiadomości tego rodzaju.